«Сховай від дощику»
Дитині пропонується картка із зображенням парасольки. Під парасольку кладеться геометрична фігура і пропонується дитині заховати під парасольку всі фігури такої ж форми.
«Розклади правильно»
На столі всі фігури одного кольору. Дитині пропонується розкласти фігури по коробках, на яких зображена форма фігур. За сигналом діти розкладають фігури по коробках.
«Якої фігури не стало?»
Вихователь вибирає 4 геом. фігури різної форми і кладе на стіл. Ведучий вибирає одну фігуру, а інші діти повинні вгадати, якої фігури не стало (гра ускладнюється за рахунок підбору фігур різного кольору, розміру).
«Підбери за формою»
Дитині пропонується таблиця з силуетами різних геом. фігур різного розміру і набір геом. фігур. Діти викладають відповідні фігури на таблицю.
«Геометричне лото»
Вихователь пропонує дітям картки із зображенням різнокольорових геом. фігур різного розміру і набір геом. фігур. Діти повинні знайти фігури відповідного кольору, форми, розміру і закрити їх на картці.
«Жив - був кружечок»
Дітям пропонуються картки із зображенням різних предметів. Вони повинні визначити, на яку фігуру схожий даний предмет.
«На що схоже?»
Діти розглядають геом. фігуру, визначають колір і кажуть, на який предмет навколишнього світу схожа дана фігура.
«Пікнік для фігур»
(Д/і «Веселий потяг»)
Вихователь кладе картку-орієнтир з контуром фігури - паровозик. Діти з геом. фігур вибирають такі ж за формою і «розсаджують» їх по вагонах.
«Один пасажир»
(Д/і «Веселий потяг»)
Вихователь в паровозик кладе картку - орієнтир: одну з контуром фігури, іншу з колірною плямою. Дитина повинна вибрати з набору картку даного кольору і форми і посадити в вагон.
«Друзі»
(Д/і «Веселий потяг»)
Вихователь з набору вибирає 3 картки-орієнтири: 2 - з контурами фігур і 1 - з колірною плямою. І пропонує дитині знайти друзів, які поїдуть в поїзді. Дитина вибирає з набору потрібні картки і «насаджує» їх у поїзд.
«Смачний вантаж»
(Д/і «Веселий потяг»)
Вихователь бере із загального набору картку і викладає її на вагончик, порівнюючи її з яким-небудь відповідним предметом (помідор, огірок, цукерка...) і каже, що сьогодні поїзд везе «смачний вантаж». Дитині пропонується підібрати відповідне схожість з геом. фігурою.
«Гра з обручем»
Для гри використовуються 4-5 сюж. Іграшок: ляльки, матрьошки, відрізняються за величиною, кольором, формою. Іграшка ставиться в обруч. Діти визначають ознаки, властиві іграшці: колір, форма, розмір. І кладуть в обруч ті геом. фігури, які володіють схожими ознаками. Поза обруча залишаються фігури, що не мають виділеними ознаками.
«Закрий віконце в будиночку»
Вихователь роздає дітям геом. фігури різного кольору. На столах лежать різнокольорові будиночки з віконцями різної форми. Потрібно дітям закрити віконце відповідною фігурою.
«Заший комбінезон»
Вихователь роздає дітям різнокольорові комбінезони з «дірками». На столах лежать заплатки різного кольору і форми. Дітям пропонується зашити комбінезон, правильно підібравши заплатки.
«Відкрий замок»
Вихователь роздає дітям ключі різної форми і просить відкрити замки, що лежать на столі. Треба бути уважним, тому що ключик підійде до замка з отвором відповідного кольору і форми.
«Знайди скельце»
На столах лежать вази. Вихователь каже, що відкололося від вази скельце і пропонує дітям знайти скельце відповідної форми і кольору.
«Чудесний мішечок»
Вихователь приносить «чудесний мішечок.
Я чудесненький мішечок,
Вам, хлопці, я любий.
Дуже хочеться мені знати,
Як ви любите грати?
Вихователь загадує загадки: «Якщо отгадаете, то дізнаєтеся, що в мішечку».
Немає кутів у мене,
І схожий на блюдце я,
На тарілку і на кришку,
На кільце, на колесо.
Хто ж я такий, друзі? (Коло)
Він давно знайомий зі мною,
Кожен кут в ньому - прямий.
Всі чотири сторони
Однакової довжини.
Вам представити його радий,
А звуть його... (Квадрат)
Три кути, три сторони,
Можуть бути різною довжини.
Якщо стукнешь по кутках,
То скоріше подскочишь сам. (Трикутник)
Діти розглядають, що в мішечку. Дістаючи фігуру, визначають її форму, колір. Потім закривають очі, а дорослий ховає фігуру в мішечок. Кожна дитина на дотик визначає форму фігури, називає її.
Дидактичні ігри з блоками Дьєнеша:
- Знайди всі фігури як ця (за формою);
- Знайди не таку фігуру як ця (за формою).
Комментариев нет:
Отправить комментарий